Kuřecí paličky s medem na grilu a rozpečená bageta


Doba přípravy: 30 minut

Kuřecí paličky omyjte a dobře osušte. Ochuťte je solí, potřete olejem a nechejte odležet dvě hodiny.
Mezitím připravte omáčku na potírání z prolisovaného česneku, olivového oleje, hořčice, medu, soli, pepře a případně i bylinek. Z citronu vymačkejte šťávu a polovinu jí vmíchejte do omáčky.
Paličky grilujte na přímém žáru pod poklopem 10 minut, během grilování obraťte. Pak paličky přesuňte nad nepřímý žár, potřete omáčkou a grilujte dalších 10–15 minut. Během grilování paličky obracejte a potírejte omáčkou. Hotové paličky přesuňte na plát alobalu, pokapejte zbylou citronovou šťávou a zaviňte do alobalu. Nechejte krátkou chvíli odležet.
K paličkám podávejte rozpečené bagety.

Rozpečené bagety:

Do baget postupně nakrojte zářezy hluboké asi 1 cm, krájejte opatrně, abyste bagety nepřekrojili. Oloupaný česnek prolisujte a utřete s povoleným máslem, nastrouhanou citronovou kůrou, solí a černým pepřem. Touto směsí hustě potřete zářezy na bagetách.
Bagety jednotlivě uzavřete do olejem potřeného alobalu a na střední teplotě grilu opékejte asi 5 minut. Bagety podávejte teplé, výborně ale chutnají i zastudena.

TIP: Aby maso bylo křehké, předejte do marinády něco kyselého, například pár kapek citronu nebo trochu hořčice. Nasládlou chuť paliček skvěle doplní vychlazená Coca-Cola Zero.

12 až 16 ks kuřecí paličky
2 lžíce olej
2 až 3 stroužek česnek
3 lžíce olivový olej
3 lžíce dijonská hořčice
3 lžíce med
1 ks citron
  sůl
  čerstvě mletý pepř
  nasekané bylinky

Rozpečená bageta

4 ks bageta
4 stroužek česnek
100 g máslo
1 lžíce olej na potření alobalu
  kůra z 1 citronu
  sůl
  čerstvě mletý pepř